TATLI ÇEŞİTLERİ PAKETLEME

Tatlılar çoğu zaman çok hassastır ve tüm şekil ve boyutlarda gelir. Kuruluşunuzdan müşterinizin ön kapısına kadar olan yolculuk sırasında buzlanmanın bulaşması veya sosların devrilmesi kolaydır. Ağırlıklı olarak sunuma dayalı bir menü kategorisi olan tatlınızın bütünlüğünü korumak, paketleme söz konusu olduğunda birinci önceliktir.
 
Ne yazık ki, tatlılar için tüm paketleme çözümlerine uyan tek bir çözüm yok. Mevcut çok çeşitli tatlılar nedeniyle, bir kap seçerken faktörleri göz önünde bulundurun.
 
Üretilen tatlının üzerine şekerlemeler serpmek yerine, bunları ayrı sos kaplarında paketleyin ve müşterilerin çiselemeyi kendilerinin yapmasını sağlayın. Aynı şey kiraz gibi garnitürler serpiştirmek için de geçerlidir. Müşteriler bunu eğlenceli, etkileşimli bir deneyim olarak görecek ve tatlılarınızın müşterilerin istediği gibi görünmesini sağlayacaktır.
 
Yeni tatlı ambalajınızı satın almadan önce tedarikçinizden numune isteyin. Bu şekilde kapları kendiniz test edebilirsiniz. Onları bir test sürüşü için götürün ve yemeğinizi ne kadar iyi tutabildiklerini ve tatlılarınızın görünümünü ne kadar koruyabildiklerini görün. Bazı malzemelerin ve tasarımların tatlınızın ne kadar iyi seyahat ettiği üzerinde bir etkisi olabileceğini unutmayın. Mümkünse, tatlılarınızı öne çıkaracak kaplar bulmamaya çalışın ve onları nakliye sırasında güvende tutun.