Vakum Makinası

Vakum Makinası

Teknoloji ilerledikçe yediğimiz gıda miktarları artmıştır. Doğal olarak bu gıdaları saklamak ve üreticiye sağlıklı olarak ulaştırmak için farklı saklama imkânları kullanılmaktadır. Bunlardan biri de vakumlamadır. Vakum makineleri bu amaca hizmet etmekte ve besinlerin uzun süre bozulmadan saklanmasını sağlamaktadırlar.

Vakum kelimesi içinde hiç atom ya da molekül bulunmayan boşluk demektir. Vakum makinası vakumlanan malzemenin içindeki tüm havayı çekmekte, dışarısı ile oksijen bağlantısı kesilen poşet veya kutu gibi malzemenin içindeki gıda uzun süre korunabilmektedir.

Vakum kaplama makinasıni ister evinizde ister işinizde rahatlıkla kullanabilme olanağına sahipsiniz. Yiyecekleri kıştan yaza, yazdan kışa saklamak isteyen bir ev hanımı, çocukları uzakta olup onlara yiyecek göndermek isteyen bir anne, ürettiği gıdayı paketleyen bir üretici... Tüm bu kişiler için vakum makinası ideal bir saklama ve nakliye kolaylığıdır. Nemli ve sıcak bölgelerde ikamet edenler için tam bir bakliyat ve yazlık-kışlık saklama kolaylığıdır.

Vakum makinasınin çeşitleri vardır. Bunlardan bazıları;

Kaşar Vakum Makinası, üretilen kaşarı uzun süre korunmasını sağlar. Vakum makinası paslanmaz çelikten yapılmıştır. Farklı başlık seçenekleri vardır, kalıpların değişimi basittir. Kabı veya poşeti ısıtır, şekil verir ve vakumlar. Otomatik zaman kontrollüdür, işlem bittiğinde haber verir. Kolay kullanılır, tuş kalabalığı yoktur. İşlem uzun sürmez, size zaman kazandırır.

Sucuk Vakum Makinası, üretilen sucuğun uzun süre saklanması için makineyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fazla tuş olmadığı için kolay kullanım sağlamaktadır. İstenilen kalıp şekilleri mevcuttur ve kalıpları değiştirmek basittir. Kalıpları hem ısıtır, hem vakumlar hem de keser. Tüm bu işlemleri otomatik olarak ayarlanmış bir zaman dilimi içeresinde yapar. Makine paslanmaz çelikten üretilmiştir.

Yufka Vakum Makinası: Yufka kolay yıpranan ve bozulan bir gıda ürünüdür. Açıldıktan hemen sonra uygun şartlar sağlanmazsa bozulur ve ziyan olur. Yufka vakum makinası bunu önlemek için üretilmiştir. Yufkaları bir arada fazla yer kaplamadan saklamak için idealdir. Kullanımı kolay ve hızlıdır. Farklı kalıplar mevcuttur.

Kuruyemiş Vakum Makinası: Kuruyemişler yer kaplayan ve çabuk bozulan ürünlerdir. Vakum makinası kullanarak hem ömrünü uzatmak hem de depolama alanından tasarruf etmek mümkündür. Otomatik olarak işlemi tamamlar ve kullanımı basittir. Hızlıdır.
 


İlgili Ürün

Ürün Videoları

vakum makinesi, vakum makinası, paketleme makinesi, dilimleme makineleri, vakum makinesi fiyatlari, dilimleme makinesi fiyatları